Haberler

Sera Gazı Emisyonları

Haber Detayı

SERA GAZI EMİSYONLARININ İZLEME PLANI SUNULMASI

SON GÜN 01 EKİM 2014

Sera Gazı Emisyonlarının Takibi Hakkında Yönetmelik 7 Mayıs 2014 Cumartesi tarih ve 29003 sayılı Resmi Gazetede ve bu yönetmelikle ilgili olarak Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi Ve Raporlanması Hakkında Tebliğ 22 Temmuz 2014 Salı tarih ve 29068 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu yönetmelik ve tebliğ kapsamına giren tesislerin izleme ve raporları firmamız tarafından hazırlanmakta olup bu kapsamda tesislere ayrıca danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Yönetmelik kapsamında yer alan tesislerin 01 Ekim 2014 tarihine kadar izleme planlarını onaylayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına elektronik ortamda iletmek ve 01 Ocak 2015 tarihinden başlayarak yıllık sera gazlarını izlemek ve 30 Nisan 2016 tarihine kadar doğrulanmış yıllık sera gazı emisyon raporlarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığına elektronik ortamda sunmakla yükümlüdürler.

Tesis yetkililerinin / sahiplerinin mağdur duruma düşmemeleri açısından aşağıda Sera Gazı Emisyonlarının Takibi Hakkında Yönetmelik yer almaktadır.